Tävlingar Inbjudningar Anm.listor Resultat m.m Nostalgibilder Länkar Blanketter Startsida
Anmälningslista - rally

S

Norrköpings MK    Addinol-sprinten    2024-09-14

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 0
Klass 1 - Ungdomsrally 0
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 1
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 2
Klass 8 - C-förare Grupp E 2
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit) 0
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K -1975 1
Klass 10 - A, B, C-förare Appendix K 1976-1990 ej 4WD 0
Klass 4 - C-förare 2 WD 1
Klass 3 - B-förare 2 WD 1
Klass 2 - A-förare 2 WD 2
Klass 11 - A, B, C-förare 4 WD 1


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 11

  Fkl    Förare / Kartläsare                                           Klubb                                                                 Bil / Anmälare                                                  Anm.datum                        

Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 1
C Sara Engstrand Åtvidabergs MK  Volvo 940   2024-07-04     
Nathalie Roth   Åtvidabergs MK   
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 2
A Andreas Norström Ydre MK  VW Golf GTI  2024-07-08     
Lars Norström  Ydre MK   
B Niklas Ridde Laxå MK  Volvo 944  2024-07-06     
Linus Ridde  Ingen klubb   
Klass 8 - C-förare Grupp E         Antal anmälda : 2
C Jonathan Nagel Åtvidabergs MK  Opel Kadett D  2024-07-17     
Daniel Nagel  Åtvidabergs MK   
C Paul Roos Åtvidabergs MK  Volvo 244  2024-07-11     
   
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K -1975         Antal anmälda : 1
C Fredrik Svensson Ydre MK  Volvo 142  2024-07-05     
Veine Svensson  Ydre MK   
Klass 4 - C-förare 2 WD         Antal anmälda : 1
C Fredric Larsson Norrköpings MK  VW Golf 2  2024-07-04     
Jonas Larsson   Norrköpings MK   
Klass 3 - B-förare 2 WD         Antal anmälda : 1
B Jonas Rydell Östergyllen RC  VW Golf 1.8 cl  2024-07-07     
Anders Pettersson  MSK Kvarnvingarna   
Klass 2 - A-förare 2 WD         Antal anmälda : 2
A Emrik Smedberg Wäxjö MS  Citroén DS3 R3T Max  2024-07-16     
   
A Robert Åndberg SMK Nyköping  Toyota Yaris  2024-07-05     
   
Klass 11 - A, B, C-förare 4 WD         Antal anmälda : 1
B Ulf Backlund MK Rimo  Citroén DS3 R5  2024-07-14     
Ola Persson  MK Rimo