Anmälningslista - rally


Ydre MK    Klappjakten    2017-09-16

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 1
1 : Debutant 0
2 : Ungdom 1
4 : A, B, C - förare 4 WD 0
3 : A-förare Grp H 4
5 : A, B-förare / Grp F, Grp N 0-1400 cc, -R1B, VOC Mekonomen Rally 4
6 : Grupp E (Elit) 0
7 : B-förare Grp H 2
8 : Appendix K - 1975 3
9 : Appendix K 1975 - 1990 1
10 : C-förare / Grp F, Grp N 0-1400 cc, -R1B, VOC Mekonomen Rally 6
11 : C-förare Grupp E 4
12 : C-förare Grp H 5
13 : A-B-C-förare Max 74 enligt bilsport-rallycups regler 1
14 : A, B, C-förare Grupp H Classic 1


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 32




Fkl Förare Klubb Bil Anm.datum
Kartläsare Klubb Anmälare
Föråkare   Antal : 1  
 
A Kennet Mariasin MK Kinda  Volvo 142  2017-07-17 
  hycklinge bensin&service AB 
 
2 : Ungdom   Antal : 1  
 
U Calle Carlberg Nässjö MK  Audi 80  2017-08-01 
Torbjörn Carlberg  Nässjö MK   
 
3 : A-förare Grp H   Antal : 4  
 
A Lars Engström Kullings MS  Volvo 940  2017-08-20 
Kurt Vilsson  Kullings MS  Jerrysmotorsport 
A Peter Hålling Norrköpings MK  Opel Ascona B  2017-08-13 
Björn Svensson  Östgöta BSF   
A David Lindström Skillingaryds MK  Volvo 940  2017-07-30 
Jessica Svensson   Skillingaryds MK  Plombo Motor 
A Håkan Tagesson Nybro AC  Volvo 242  2017-07-28 
Anders Tagesson     
 
5 : A, B-förare / Grp F, Grp N 0-1400 cc, -R1B, VOC Mekonomen Rally   Antal : 4  
 
B Robert Johnson MK Ramunder  Volvo 940   2017-08-18 
Per-erik Hultin   MK Ramunder   
B Arvid Tobiazon Ryds MK  Volvo 240  2017-08-07 
Carl Tobiazon  Ryds MK  Jerrys Motorsport
B Markus Svensson Älmhults MK  Volvo 940  2017-07-24 
Joakim Svensson  Älmhults MK   
A Thomas Karlsson Södra Sunnerbos MK  Volvo 940  2017-07-23 
Patrik Berglund  Södra Sunnerbos MK  Augustinssons Måleri 
 
7 : B-förare Grp H   Antal : 2  
 
B Robert Svensson Karlskrona AK  Volvo 240  2017-08-20 
Tobias Everhag  Karlskrona AK   
B Johnny Ekeflo Team Skogsåkarna  VW Golf  2017-07-22 
Mattias Lago  Team Skogsåkarna   
 
8 : Appendix K - 1975   Antal : 3  
 
C Magnus Folkesson Vimmerby MS  Volvo 142  2017-08-17 
Bengt-evert Johansson  Vimmerby MS   
A Jocke Johnsson MK Ramunder  Opel Ascona A  2017-08-17 
Joakim Wallin  MK Ramunder   
C Fredrik Svensson Ydre MK  Volvo PV  2017-07-07 
Veine Svensson  Ydre MK  TEAM "KORVGUBBEN" MOTORSPSPORT 
 
9 : Appendix K 1975 - 1990   Antal : 1  
 
A Michael Klar Toarps MK  Volvo 242  2017-07-20 
  Johanssons Bilverkstad i Borås 
 
10 : C-förare / Grp F, Grp N 0-1400 cc, -R1B, VOC Mekonomen Rally   Antal : 6  
 
C Mattias Andersson SMK Eksjö  Volvo 244  2017-08-09 
Oskar Axelsson  Team Skogsåkarna   
C Patrik Espenrud Tjust MK  Volvo 940  2017-08-05 
Tobias Petrini     
C Andreas Petersson SMK Valdemarsvik  Volvo 940  2017-08-02 
   
C Bengt Johansson Toarps MK  Volvo 850 GLT  2017-07-26 
Ingrid Holtemark  Toarps MK   
C Rasmus Svensson Ryds MK  Volvo 940  2017-07-25 
Victor Johansson  Ryds MK   
C Sam Karlsson Grimslövs MS  Volvo 240  2017-07-19 
Fredrik Dehlin  Hässleholms MK   
 
11 : C-förare Grupp E   Antal : 4  
 
C Jonas Andersson Gullabo RC  SAAB 99  2017-08-22 
Markus Hansson  Gullabo RC   
C Tommy Rosell Team Skogsåkarna  VW Golf II  2017-08-15 
Mathias Cassegård  Team Skogsåkarna   
C Kristoffer Pilebrand Nybro AC  VW Golf mk3  2017-07-19 
Robin Davidsson  Nybro AC   
C Patric Sundström Göteborgs MF  VW Golf 2 GT  2017-07-19 
Tim Hammarström  Älmhults MK   
 
12 : C-förare Grp H   Antal : 5  
 
C Robert Klasson Gotlands MF BK  Volvo 242 gt  2017-08-11 
Patrik Andersson  Teknis MC   
C Leif Carlsson Grimslövs MS  Toyota Corolla  2017-08-10 
Claes-göran Persson  Grödinge MK   
C Arvid Johansson Lessebo MK  Volvo 242  2017-08-06 
Hampus Nilsson   Lessebo MK  Arvid johansson  
C Per-arne Axelsson Gullabo RC  BMW E30  2017-07-27 
Johan Lundgren  Karlskrona AK   
C Kjell Stegefors Nybro AC  Volvo 242  2017-07-19 
Örjan Lindberg  Nybro AC   
 
13 : A-B-C-förare Max 74 enligt bilsport-rallycups regler   Antal : 1  
 
A Mikael Ring Nybro AC  Volvo 140  2017-08-01 
K-g Eriksson  Älmhults MK   
 
14 : A, B, C-förare Grupp H Classic   Antal : 1  
 
B Robert Ceder Grödinge MK  Volvo 242  2017-07-26 
Anders Lindeskov  SMK Nyköping  Örby gummi