Anmälningslista - rally


Norrköpings MK    Addinol-sprinten    2022-09-03

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 0
Klass 1 - Ungdomsrally 0
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K -1975 2
Klass 10 - A, B, C-förare Appendix K 1976-1990 ej 4WD 2
Klass 2 - A-förare 2 WD 1
Klass 3 - B-förare 2 WD 7
Klass 4 - C-förare 2 WD 3
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 1
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 3
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit) 1
Klass 8 - C-förare Grupp E 3
Klass 11 - A, B, C-förare 4 WD 3


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 26



  Fkl    Förare / Kartläsare                                           Klubb                                                                 Bil / Anmälare                                                   

Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K -1975         Antal anmälda : 2
A Benny Nordqvist Linköpings MS  Volvo 142     
Håkan Linden  Linköpings MS   
C Fredrik Svensson Ydre MK  Volvo 142     
Zandra Blom  Katrineholms MK   
Klass 10 - A, B, C-förare Appendix K 1976-1990 ej 4WD         Antal anmälda : 2
A Peter Johansson Vännäs MK  Volvo 240     
Ingen klubb   
C Anders Brommesson Åtvidabergs MK  Opel Ascona B     
Michael Johansson  Åtvidabergs MK   
Klass 2 - A-förare 2 WD         Antal anmälda : 1
A Andreas Fransson Östergyllen RC  Peugeot 206 rc     
Ellen Kleen  Finspångs MS   
Klass 3 - B-förare 2 WD         Antal anmälda : 7
B Pontus Eriksson SMK Nyköping  Volvo 240     
Lukas Eriksson  SMK Nyköping   
B Anders Ekström V Östergötlands MK  Volvo 240     
Anders Gustavsson   V Östergötlands MK   
B Mathias Söderbäck Ydre MK  SAAB 9-3 SS Turbo      
Hanna Söderbäck  Ydre MK   
B Dan Jonsson Team Skogsåkarna  Toyota Corolla gt      
Matilda Andersen  Ingen klubb   
B Mattias Fransson Östergyllen RC  Volvo 940     
Fredric Fransson  Östergyllen RC   
B Ulf Wiström Linköpings MS  Ford Fiesta     
Adam Anehag  Ingen klubb   
B Jonas Rydell Östergyllen RC  Volvo 940     
Anders Pettersson  MSK Kvarnvingarna   
Klass 4 - C-förare 2 WD         Antal anmälda : 3
C Felicia Johansson Tjust MK  Volvo 240     
Sandra Hidsjö   MK Kinda   
C Anders Gabrielsson SMK Nyköping  Volvo 240     
Mikael Jonsson  Vännäs MK   
C Niclas Edqvist Norrköpings MK  Volvo 240     
Runar Eikrehagen  Norrköpings MK  ADDINOL Smörjmedel 
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 1
B Jimmy Eldh Östgöta BSF  Peugeot 206     
Stefan Eldh  Östgöta BSF   
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 3
C Ludwig Nilsson Norrköpings MK  Peugeot 206     
Albin Pettersson  SMK Linde   
C Niklas Jennersjö MK Ramunder  Suzuki Swift GTI     
   
C Victor Gustafsson SMK Motala Bil  Suzuki Swift mk1     
Tba Tba     
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit)         Antal anmälda : 1
A Rickard Mossberg Katrineholms MK  VW Golf     
Stina Mossberg  Katrineholms MK   
Klass 8 - C-förare Grupp E         Antal anmälda : 3
C Per-olov Einerfeldt Laxå MK  VW Golf 5     
Klas Einerfeldt  Laxå MK  C Johansson Motorsport AB 
C Paul Roos Åtvidabergs MK  Volvo 244     
Anton Karlsson   Linköpings MS   
C Erik Larsson V Östergötlands MK  VW Golf     
Bryan Rengifo  Finspångs MS   
Klass 11 - A, B, C-förare 4 WD         Antal anmälda : 3
A Andreas Pettersson Norrköpings MK  Mitsubishi Evo x     
   
B Jonny Karlsson Östgöta BSF  Mitsubishi Evo 8     
   
B Ulf Backlund MK Rimo  Citroén DS3R5     
Ola Persson  Finnskoga MK