Anmälningslista - rally


Linköpings MS    Längbergsprinten    2019-10-19

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 0
Klass 1 - Ungdomsrally 0
Klass 9 - Appendix K 8
Klass 10 - 4 WD 2
Klass 2 - A-förare 2 WD 6
Klass 3 - B-förare 2 WD 11
Klass 4 - C-förare 2 WD 7
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 3
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 4
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit) 4
Klass 8 - C-förare Grupp E 11


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 56
 

  Fkl    Förare / Kartläsare                                           Klubb                                                                 Bil / Anmälare                                                   Anm.datum


Klass 9 - Appendix K         Antal anmälda : 8
C Christer Asklöf Åtvidabergs MK  SAAB 96 V4  2019-10-13   
Tomas Tholander  Åtvidabergs MK   
A Joakim Längberg Linköpings MS  Opel Ascona A  2019-10-12   
   
A Benny Nordqvist Linköpings MS  Ford Anglia  2019-10-08   
Håkan Linden  Linköpings MS   
A Jocke Johnson MK Ramunder  Opel Ascona A  2019-10-07   
Kennet Hallin  MK Ramunder   
A Jan o Gustavsson Östgöta BSF  Ford Escort MK1  2019-10-06   
Per Wittek  Östgöta BSF   
B Kenneth Nilsson Strängnäs AMS  Ford Escort rs 1800  2019-10-01   
Peter Andersson  Östergyllen RC   
A Håkan Lidebjer V Östergötlands MK  BMW 2002 Ti  2019-09-30   
Karl Frisk  MSK Kvarnvingarna   
C Fredrik Svensson Ydre MK  Volvo 142  2019-09-19   
Amanda Rocklöv  Ingen klubb  TEAM "KORVGUBBEN" MOTORSPSPORT 
Klass 10 - 4 WD         Antal anmälda : 2
A Andreas Pettersson Norrköpings MK  Mitsubishi Evo6  2019-09-23   
Örjan Hermansson  Norrköpings MK   
A Micael Jakobsson SMK Nyköping  Ford Fiesta  2019-09-20   
Karl-erik Seilborn  Norrköpings MK   
Klass 2 - A-förare 2 WD         Antal anmälda : 6
A Niklas Wallin MK Ramunder  Opel Ascona B  2019-10-13   
Niklas Karlsson  Norrköpings MK   
A Daniel Wall MSK Kvarnvingarna  Volvo 242  2019-10-13   
  Team Korvgubben Motorsport  
A Göran Andersson Tjust MK  Volvo 740  2019-10-12   
   
A Magnus Karlsson Norrköpings MK  Saab 9-3  2019-10-12   
Mikael Karlsson  Norrköpings MK  Ramudden.se 
A Tommy Johansson Tjust MK  Opel Ascona B  2019-10-10   
Dennis Eriksson  Ingen klubb   
A Andreas Wilke Tjust MK  Ford Escort  2019-10-06   
Richard Bränning  Tjust MK   
Klass 3 - B-förare 2 WD         Antal anmälda : 11
B Joakim Larsson Norrköpings MK  VW Golf  2019-10-13   
Fredric Nilsson  Norrköpings MK   
B Ronny Hultman SMK Valdemarsvik  Volvo 240  2019-10-13   
   
B Marcus Hultman SMK Valdemarsvik  Volvo 242  2019-10-13   
   
B Albin Ählman SMK Valdemarsvik  Volvo 240  2019-10-13   
   
B Freddie Gustavsson SMK Valdemarsvik  Volvo 244  2019-10-13   
   
B Victor Liljesson Linköpings MS  Ford Fiesta R2  2019-10-09   
Patrik Wiström  Linköpings MS  Appelskogs Bil AB 
B Emil Johansson V Östergötlands MK  Volvo 940  2019-10-07   
Andreas Andersson  V Östergötlands MK   
B Jonas Rydell Östergyllen RC  Volvo 940  2019-09-29   
Anders Pettersson  MSK Kvarnvingarna   
B Magnus Johansson Tjust MK  Mazda RX7  2019-09-28   
Madeleine Johansson  Tjust MK   
B Mattias Fransson Östergyllen RC  Volvo 940  2019-09-27   
   
B Royne Petersson Team Skogsåkarna  Volvo 940  2019-09-23   
Daniel Radford   Ingen klubb   
Klass 4 - C-förare 2 WD         Antal anmälda : 7
C Joakim Wallin MK Ramunder  Opel Ascona B  2019-10-12   
  Team Glasögonmagasinet 
C Jörgen Torlamb Tjust MK  Opel Ascona  2019-10-10   
Isac Torlamb  Tjust MK   
C Fredric Larsson Norrköpings MK  Volvo 940  2019-10-09   
   
C Benny Johansson Tjust MK  Ford Escort  2019-10-08   
Pär Svensson  Tjust MK   
C Niklas Gustafsson Östergyllen RC  Opel Ascona b  2019-10-05   
Ronny Gustavsson  Östergyllen RC   
C Rikard Berglund SMK Gävle  Volvo 242  2019-10-01   
   
C Dan Jonsson Team Skogsåkarna  Volvo 940  2019-09-28   
Sebastian Jonsson   Ingen klubb   
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 3
B Fredrik Levstad Linköpings MS  Volvo 240  2019-10-07   
Joel Hallberg  Ingen klubb   
B Niklas Thapper MSK Kvarnvingarna  Volvo 244  2019-10-01   
Björn Almen  MSK Kvarnvingarna   
B Pontus Johansson V Östergötlands MK  Volvo 940  2019-09-21   
Mikael Johansson  V Östergötlands MK   
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 4
C Lars Johansson Åtvidabergs MK  Volvo 242  2019-10-09   
Björn Vincent  Åtvidabergs MK   
C Ronnie Roth MK Kinda  Volvo 940  2019-10-06   
Hugo Grahn  Ydre MK   
C Ronny Adolfsson Finspångs MS  Volvo 940  2019-09-29   
Malin Karlsvärd  Finspångs MS   
C Tony Krusell V Östergötlands MK  Volvo 940 VoC  2019-09-25   
Monica Krusell  V Östergötlands MK   
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit)         Antal anmälda : 4
B Christoffer Olofsson Åtvidabergs MK  Opel Kadett D  2019-10-12   
Kevin Olofsson  Ingen klubb   
B Mikael Andersson Östgöta BSF  Ford Escort   2019-10-11   
Lars Andersson   Östgöta BSF  Team Korvgubben motorsport  
A Mikael Johansson Åtvidabergs MK  VW Golf 4  2019-10-01   
Tobias Swärdh  Ingen klubb   
B Jimmy Johansson Åtvidabergs MK  VW Golf 4  2019-09-22   
Christian Carlsson  Åtvidabergs MK   
Klass 8 - C-förare Grupp E         Antal anmälda : 11
C Conny Johansson Åtvidabergs MK  VW Golf 4  2019-10-11   
Christoffer Johansson  Åtvidabergs MK   
C Emil Olofsson Åtvidabergs MK  Honda Civic  2019-10-05   
Mattis Ericsson  Åtvidabergs MK   
C Kenneth Olofsson Åtvidabergs MK  Ford Focus  2019-10-05   
Johan Smedberg  Åtvidabergs MK   
C Elin Olofsson Åtvidabergs MK  VW Golf 4  2019-10-04   
Maria Bäck   Åtvidabergs MK   
C Tommy Rosell Team Skogsåkarna  BMW 316 ti Compact  2019-10-02   
Kjell Holgersson     
C Jonathan Knutsson Östgöta BSF  SAAB 900  2019-09-30   
Jolinne Pettersson  Ingen klubb   
C Jimmy Eldh Östgöta BSF  Ford Escort  2019-09-30   
Jörgen Stjernström  Östgöta BSF   
C Jonas Berneros Silverdalens MSK  VW Golf 2  2019-09-24   
Jimmy Berneros  Silverdalens MSK   
C Tobias Petrini Östgöta BSF  Audi A3  2019-09-24   
Emilia Petrini  Östgöta BSF  Malmqvist&Edling Smörjmedel
C Urban Andersson Östergyllen RC  Opel Astra  2019-09-22   
Sofia Johansson  Ydre MK   
C Viktor Nilsson Tjust MK  VW New Beetle  2019-09-19   
Patrik Nilsson  Tjust MK