Anmälningslista - rally


Films MK    LMBab-Sprinten    2019-06-29

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 0
Klass 6 - Ungdomsrally 0
Klass 1 - 4 WD 5
Klass 2 - A-förare 2 WD exkl bilar klass 3 5
Klass 2 - B-förare 2 WD exkl bilar klass 3 7
Klass 2 - C-förare 2 WD exkl bilar klass 3 5
Klass 3 - Grupp F, VOC, Grupp N < 1600 cm3 4
Klass 4 - Grupp E 5
Klass 5 - FIA Appendix K homolgerade bilar, ej 4 WD 3


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 34
 

  Fkl    Förare / Kartläsare                                           Klubb                                                                 Bil / Anmälare                                                   Anm.datum

Klass 1 - 4 WD         Antal anmälda : 5
A Gunder Pettersson Mälaröarnas MK  Subaru 555 inpresa  2019-06-15   
Ingrid Heghammar  Vaxholms MK  Björkmans rally team 
A Joakim Süld Östhammars MK  Mitsubishi Evo VII  2019-06-15   
   
B Martin Holmgren Films MK  Mitsubishi Evo7  2019-06-14   
Lina Holmgren  Films MK   
B Örjan Vahlund Sigtuna Rally Club  Subaru Impreza  2019-06-12   
Benny Melander  MK Ratten  Björkmans Rally Team 
A Björn Jacobsson Värmdö Bilklubb  Subaru impreza 555   2019-06-12   
Tomas Koepke  Värmdö Bilklubb   
Klass 2 - A-förare 2 WD exkl bilar klass 3         Antal anmälda : 5
A Andreas Grip Volvo 940  2019-06-16   
Calle Bodell     
A Joakim Ivarsson SMK Märsta  Ford Escort 2.0  2019-06-14   
Sara Andersson  SMK Märsta   
A Christer Nilsson Sandvikens MK  Opel Ascona B  2019-06-13   
   
A Reine Laestander Rasbo MK  Opel Kadett  2019-06-12   
Jan Andersson  Rasbo MK   
A Pontus westman Films MK  Volvo 240  2019-06-10   
   
Klass 2 - B-förare 2 WD exkl bilar klass 3         Antal anmälda : 7
B Martin Broberg Värmdö Bilklubb  Volvo 940  2019-06-16   
Emil Eklund  Sandvikens MK   
B Magnus Alarik Örsundsbro MK  Volvo 240  2019-06-16   
Thomas Söderlund  MK Orion   
B Leo Betcke Sigtuna Rally Club  Toyota Corolla  2019-06-16   
Johan Klaar  Sigtuna Rally Club   
B Magnus Berlin Örsundsbro MK  Volvo 242  2019-06-16   
   
B Peter Reiman Films MK  Volvo 940  2019-06-15   
Daniel Westlund  Almunge MK   
B Thomas Nordström Films MK  Volvo 242  2019-06-12   
Peter Nordström  Films MK   
B Robert Forsberg Films MK  VW Golf 3  2019-06-12   
   
Klass 2 - C-förare 2 WD exkl bilar klass 3         Antal anmälda : 5
C Ulf Andersson Films MK  Opel Manta B  2019-06-14   
  ulf andersson 
C Andreas Johansson Rasbo MK  Renault R19  2019-06-13   
Sara Westlund  Gestrike Racing Team   
C Rikard Berglund SMK Gävle  Volvo 242  2019-06-11   
   
C Patrik Greis Sandvikens MK  Opel Manta  2019-06-11   
Tony Greis  Sandvikens MK   
C Raino Mattsson Sandvikens MK  Suzuki Swift  2019-06-05   
Daniel Rohdin     
Klass 3 - Grupp F, VOC, Grupp N < 1600 cm3         Antal anmälda : 4
B Kent Nilsson Almunge MK  Volvo 240  2019-06-10   
Leif Svensson  Almunge MK   
C Roger Andersson Films MK  Volvo 940  2019-06-09   
Christer Åkerman  Films MK   
C Tobias Åström Rasbo MK  Volvo 940  2019-06-09   
Johan Johansson  Rasbo MK   
C Olle Åkerlund Almunge MK  Volvo 242  2019-06-05   
Andreas Jansson  Films MK   
Klass 4 - Grupp E         Antal anmälda : 5
B Jan Hellenberg Bromma MS  BMW 318i  2019-06-12   
Max Hellenberg  Bromma MS   
C Sarah Nilsson Rasbo MK  VW Golf  2019-06-09   
Julia Nilsson  Rasbo MK   
C Simon Green Skutskärs MS  Ford Focus  2019-06-06   
Andreas Lindqvist  Skutskärs MS   
C Hans Herlovson Films MK  Volvo 940  2019-06-06   
Annelie Herlovson  Films MK   
B Andreas Prepula Småbacka MK  VW Golf 2  2019-06-05   
Jari Mattus  Småbacka MK   
Klass 5 - FIA Appendix K homolgerade bilar, ej 4 WD         Antal anmälda : 3
C Kent Årne Films MK  Volvo 240  2019-06-14   
Catarina Årne  Ingen klubb   
B Stefan Pettersson Rasbo MK  Ford Cortina gt  2019-06-13   
Janne Holmberg  Östhammars MK  Bevelko Historik Rallyteam Sweden 
C Erik Eriksson SMK Uppsala  Volvo 242  2019-06-11   
Henrik Gustavsson  SMK Uppsala