Anmälningslista - rally


Norrköpings MK    Ramudden - sprinten    2019-06-06

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 0
Klass 1 - Ungdomsrally 0
Klass 8 - C-förare Grupp E 3
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit) 2
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 1
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 0
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K 0
Klass 4 - C-förare 2 WD 3
Klass 3 - B-förare 2 WD 2
Klass 2 - A-förare 2 WD 4
Klass 10 - 4 WD 2


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 17
 

  Fkl    Förare / Kartläsare                                           Klubb                                                                 Bil / Anmälare                                                   Anm.datum


Klass 8 - C-förare Grupp E         Antal anmälda : 3
C Fredric Larsson Arlövs MC  BMW 318 I  2019-05-25   
Anders Larsson  Arlövs MC   
C Oskar Andersson Flens MS  BMW 318  2019-05-20   
Caroline Palm  Flens MS  Team Palm 
C Urban Andersson Östergyllen RC  Opel Astra  2019-05-19   
Andreas Johansson  Östgöta BSF   
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit)         Antal anmälda : 2
B Anders Bengtsson Finspångs MS  Opel Ascona B  2019-05-18   
Amanda Svensson  SMK Motala Bil  Bröderna Stighs Åkeri AB 
A Andreas Norström Linköpings MS  Opel Astra  2019-05-14   
Sofia Johansson  Ydre MK   
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 1
C Ronny Adolfsson Finspångs MS  Volvo 940  2019-05-26   
Kalle Kronkvist  Finspångs MS   
Klass 4 - C-förare 2 WD         Antal anmälda : 3
C Rikard Berglund SMK Gävle  Volvo 242  2019-05-20   
   
C Niclas Edqvist Norrköpings MK  Volvo 240  2019-05-16   
Runar Eikrehagen  Norrköpings MK  Åbybiltillbehör & ADDINOL.se 
C Johnny Ekeflo Team Skogsåkarna  VW Golf 3  2019-05-13   
Lucas Ekeflo  Team Skogsåkarna  Skänninge städ & service AB
Klass 3 - B-förare 2 WD         Antal anmälda : 2
B Emil Lennartsson MK Speed  Volvo 940  2019-05-26   
Fredrik Larsson  MK Speed  Stavboms Motor AB 
B Johan Fast Toarps MK  VW Golf III 16v  2019-05-21   
Alexander Glavsjö  Fryksdalens MK  Ramudden.se 
Klass 2 - A-förare 2 WD         Antal anmälda : 4
A Stefan Kemle Norrköpings MK  Volvo 940  2019-05-26   
Mikael Karnklev  Norrköpings MK   
A Pontus Lönnström Nora MK  Ford Fiesta R2T  2019-05-24   
  Ramudden.se 
A Fredrik Karlander Toarps MK  VW Golf 3  2019-05-22   
Victor Svensson  Ryds MK  ramudden.se 
A Christian Fors Kullings MS  BMW 325  2019-05-10   
Albert Friberg     
Klass 10 - 4 WD         Antal anmälda : 2
A Martin Berglund SMK Gävle  Skoda Fabia R5  2019-05-20   
  Team Ramudden 
A Andreas Pettersson Norrköpings MK  Mitsubishi Evo6  2019-05-07