Anmälningslista - rally


Vimmerby MS    Emiltrofén    2019-05-25

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 1
Klass D - Debutanter 0
Klass U - Ungdomsrally 0
Klass 1 - A, B-förare Grupp E 0
Klass 2 - C-förare Grupp E 4
Klass 3 - A, B-förare Grupp F 1300 Rallycup samt Grp N < 1400 1
Klass 4 - C-förare Grupp F 1300 Rallycup samt Grp N < 1400 4
Klass 5 - A, B, C-förare Appendix K upp till 1975 2
Klass 6 - A, B, C-förare Appendix K 1976-1990, ej 4WD 1
Klass 7 - A, B, C-förare Max 74, enl Bilsport-Rallycups regler 0
Klass 8 - A, B, C-förare Grupp H Classic 0
Klass 9 - A-förare 2 WD 5
Klass 10 - B-förare 2 WD 3
Klass 11 - C-förare 2 WD 3
Klass 12 - A, B, C-förare 4 WD 0


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 23
 

  Fkl    Förare / Kartläsare                                           Klubb                                                                 Bil / Anmälare                                                   Anm.datum


Föråkare         Antal anmälda : 1
C Peter Bergsander Gullabo RC  Volvo Amazon 122 S  2019-04-16   
Elaine Walve  Gullabo RC   
Klass 2 - C-förare Grupp E         Antal anmälda : 4
C Anders Hugosson Wäxjö MS  VW Golf  2019-04-09   
Joakim Gustafsson  Wäxjö MS   
C Thomas Olofsson Gullabo RC  VW GOLF  2019-04-03   
Juha Haukilahti  Gullabo RC   
C Viktor Nilsson Tjust MK  VW New Beetle  2019-04-02   
Helén Nilsson  Tjust MK   
C Jakob Sandberg Norrahammars MK  VW Golf  2019-04-01   
Kristian Gustavsson  Norrahammars MK   
Klass 3 - A, B-förare Grupp F 1300 Rallycup samt Grp N < 1400         Antal anmälda : 1
B Christian Pettersson Åtvidabergs MK  Volvo 940  2019-04-11   
   
Klass 4 - C-förare Grupp F 1300 Rallycup samt Grp N < 1400         Antal anmälda : 4
C Hampus Wallin Vetlanda RRC  Volvo 940  2019-04-16   
Elinor Thörnberg     
C Viktor Zettergren Wäxjö MS  Volvo 940  2019-04-10   
Helen Zettergren  Wäxjö MS   
C Calle Carlberg Nässjö MK  Suzuki Swift gti  2019-04-07   
Torbjörn Carlberg  Nässjö MK   
C Markus Nilsson Gullabo RC  Volvo 240 voc   2019-04-01   
Danne Eriksson   Gullabo RC   
Klass 5 - A, B, C-förare Appendix K upp till 1975         Antal anmälda : 2
A Jonas Nelson Silverdalens MSK  Opel Ascona A  2019-04-16   
Anders Holm  Grimslövs MS   
B Ove Jonsson Tjust MK  SAAB 96 V4  2019-04-01   
Marcus Jonsson  Tjust MK   
Klass 6 - A, B, C-förare Appendix K 1976-1990, ej 4WD         Antal anmälda : 1
A Leif Sörensson Tjust MK  Opel Ascona B  2019-04-03   
Niklas Johansson  Fagersta MK   
Klass 9 - A-förare 2 WD         Antal anmälda : 5
A Victor Karlsson Vimmerby MS  Toyota Corolla  2019-04-08   
Thomas Gustavsson  Emådalens MK  Team KORVGUBBEN Motorsport 
A Joakim Öhman Fagersta MK  VW Golf  2019-04-08   
Ronnie Berggren  Fagersta MK   
A Bengt-inge Blom Offerdals Motor Klubb  BMW 325  2019-04-08   
Tommy Blom  Finspångs MS   
A Henrik Gustavsson Östgöta BSF  Mercedes 190E 2.5 16V  2019-04-06   
Jonas Sandberg  Norrköpings MK   
A Lars Engström Kullings MS  Volvo 940  2019-04-02   
Kurt Vilsson  Kullings MS  Jerrysmotorsport 
Klass 10 - B-förare 2 WD         Antal anmälda : 3
B Fredrik Bergman Linköpings MS  Volvo 940  2019-04-17   
Sofia Johnson  Linköpings MS   
B Håkan Olsson Asarums MS  Volvo 940  2019-04-11   
Linus Olsson  Ingen klubb   
B Mattias Brindmark Åtvidabergs MK  Volvo 242  2019-04-09   
Peter Måhagen  Åtvidabergs MK   
Klass 11 - C-förare 2 WD         Antal anmälda : 3
C Johnny Ekeflo Team Skogsåkarna  VW Golf 3  2019-04-10   
Lucas Ekeflo  Team Skogsåkarna  Skänninge städ & service AB
C Anders Frostensson Olofströms MK  Peugeot 306  2019-04-05   
Patrik Espenrud     
C Berndt Holgersson Ljungby MK  Opel ascona b  2019-04-03   
Peter Lundin  Ljungby MK