Anmälningslista - rally


Norrköpings MK    Energikontrollsprinten    2019-04-20

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 0
Debutanter 0
Klass 1 - Ungdomsrally 3
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 0
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 1
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit) 1
Klass 8 - C-förare Grupp E 0
Klass 4 - C-förare 2 WD 2
Klass 3 - B-förare 2 WD 3
Klass 2 - A-förare 2 WD 1
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K 2
Klass 10 - 4 WD 4


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 17



Fkl Förare Klubb Bil Anm.datum
Kartläsare Klubb Anmälare
Klass 1 - Ungdomsrally         Antal anmälda : 3
 
U Daniel Marginean Östgöta BSF  Opel Astra  2019-03-17  Nej  
Horatiu Marginean  Östgöta BSF   
U Isak Vikman Nora MK  Volvo 940  2019-03-17  Nej  
Pekka Vikman  Nora MK   
U Oscar Östlund Hällefors MK  Volvo 940  2019-03-14  Nej  
Frank Hoffmann  SMK Linde  Kjellbergs AB 
 
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 1
 
C Ronny Adolfsson Finspångs MS  Volvo 940  2019-03-12  Nej  
Malin Karlsvärd  Finspångs MS   
 
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit)         Antal anmälda : 1
 
A Stig König SMK Vingåker  Ford Escort  2019-03-13  Nej  
Peo König  SMK Vingåker   
 
Klass 4 - C-förare 2 WD         Antal anmälda : 2
 
C Dan Jonsson Team Skogsåkarna  Volvo 940  2019-03-12  Nej  
Tim Månsson  Team Skogsåkarna   
C Christian Rosén Åtvidabergs MK  Volvo 940  2019-03-11  Nej  
Joakim Wiberg  Linköpings MS   
 
Klass 3 - B-förare 2 WD         Antal anmälda : 3
 
B Johan Broman Team Skogsåkarna  Ford Fiesta  2019-03-17  Nej  
Rickard Adelind   Team Skogsåkarna   
B Linus Månsson Östgöta BSF  VW Golf 3  2019-03-12  Nej  
Carl Eriksson  Skillingaryds MK   
B Fredrik Bergman Linköpings MS  Volvo 940  2019-03-11  Nej  
Sofia Johnson  Linköpings MS   
 
Klass 2 - A-förare 2 WD         Antal anmälda : 1
 
A Johan Peterson Finspångs MS  BMW 325  2019-03-18  Nej  
Robert Jonsson  MK Ramunder   
 
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K         Antal anmälda : 2
 
A Peter Johansson SMK Nyköping  Volvo 240  2019-03-18  Nej  
Pontus Hulting  SMK Nyköping  JP RACING 
B Sven erick Fröling SMK Motala Bil  Volvo 142  2019-03-14  Nej  
Eric Tinnerholm  SMK Motala Bil   
 
Klass 10 - 4 WD         Antal anmälda : 4
 
A Gunder Pettersson Mälaröarnas MK  Subaru 555 inpresa  2019-03-16  Nej  
Ingrid Heghammar  Vaxholms MK  Björkmans rally team 
B Örjan Vahlund Sigtuna Rally Club  Subaru Impreza  2019-03-15  Nej  
Stigge Hult  Vansbro MK  Björkmans Rally Team 
A Micael Jakobsson SMK Nyköping  Ford Fiesta  2019-03-14  Nej  
Karl-erik Seilborn  Norrköpings MK   
A Kenny Stavbom MK Speed  Skoda Fabia  2019-03-14  Nej  
Niklas Edwardsson  SMK Dala Falun