Anmälningslista - rally


Linköpings MS    Sviestadsträffen    2020-08-30

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 0
Klass 1 - Ungdomsrally 4
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K - 1975 4
Klass 10 - A, B, C-förare Appendix K 1976-1990 (ej 4WD) 2
Klass 11 - 4 WD 1
Klass 2 - A-förare 2 WD 6
Klass 3 - B-förare 2 WD 5
Klass 4 - C-förare 2 WD 3
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 3
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 5
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit) 8
Klass 8 - C-förare Grupp E 9


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 50
 

  Fkl    Förare / Kartläsare                                           Klubb                                                                 Bil / Anmälare                                                   Anm.datum



Klass 1 - Ungdomsrally         Antal anmälda : 4
U Nathalie Wennerström Nora MK  Suzuki Swift  2020-08-03   
Kalle Olstam  Nora MK   
U Sebastian Jahnson Gnesta MK  VW Golf  2020-07-22   
Åke Jahnson  Gnesta MK   
U Lucas Ekeflo Team Skogsåkarna  Peugeot 206 Gti  2020-07-20   
Anette Ekeflo     
U Maja Nyqvist Katrineholms MK  VW Golf   2020-06-29   
Magnus Nyqvist     
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K - 1975         Antal anmälda : 4
A Jocke Johnson MK Ramunder  Opel Ascona A  2020-08-01   
   
A Jan o Gustavsson Östgöta BSF  Ford Escort MK1  2020-07-12   
Per Wittek  Östgöta BSF   
A Håkan Lidebjer V Östergötlands MK  BMW 2002 Ti  2020-07-08   
Karl Frisk  MSK Kvarnvingarna   
C Fredrik Svensson Ydre MK  Volvo 142  2020-06-25   
Magnus Rocklöv  Ingen klubb   
Klass 10 - A, B, C-förare Appendix K 1976-1990 (ej 4WD)         Antal anmälda : 2
A Bror Danielsson Årjängs MK  Ford MK 2  2020-08-01   
Bror Danielsson  Årjängs MK   
C Anders Brommesson Åtvidabergs MK  Opel Ascona B  2020-07-27   
Michael Johansson  Åtvidabergs MK   
Klass 11 - 4 WD         Antal anmälda : 1
B Torbjörn Westerdahl Katrineholms MK  Mitsubishi Lanzer   2020-08-01   
Joachim Branzell  Katrineholms MK   
Klass 2 - A-förare 2 WD         Antal anmälda : 6
A Robert Almevik Linköpings MS  Honda Civic  2020-08-01   
   
A Olof Kånge V Östergötlands MK  Ford Fiesta R2  2020-07-30   
   
A Tobias Carneling Katrineholms MK  Seat Ibiza  2020-07-28   
Bengt Andersson  Katrineholms MK   
A Peter Hålling Norrköpings MK  Opel Ascona B  2020-07-21   
Kerstin Bergström  Ingen klubb   
A Emrik Smedberg Wäxjö MS  Honda Civic Type-R  2020-07-15   
  DRIVE VXO MOTORSPORT
A Magnus Karlsson Norrköpings MK  SAAB 9-3  2020-07-14   
  RAMUDDEN 
Klass 3 - B-förare 2 WD         Antal anmälda : 5
B Victor Liljesson Linköpings MS  Ford Fiesta  2020-07-28   
   
B Emil Johansson V Östergötlands MK  Volvo 940  2020-07-19   
   
B Freddie Gustavsson SMK Valdemarsvik  Volvo 244  2020-07-05   
   
B Jonas Rydell Östergyllen RC  Volvo 940  2020-07-01   
anders pettersson  MSK Kvarnvingarna   
B Mattias Fransson Östergyllen RC  Volvo 940  2020-06-29   
   
Klass 4 - C-förare 2 WD         Antal anmälda : 3
C Patrik Wiström Linköpings MS  Ford Fiesta R2  2020-08-04   
Toni Sundqvist  SMK Motala Bil   
C Benny Johansson Tjust MK  Ford Escort  2020-07-29   
Pär Svensson  Tjust MK   
C Ulf Wiström Linköpings MS  Ford Fiesta  2020-07-28   
William Binbach      
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 3
B John Stigh V Östergötlands MK  Volvo 940  2020-07-23   
Emilia Stigh  V Östergötlands MK   
B Johnny Ekeflo Team Skogsåkarna  Peugeot 206 Gti  2020-07-20   
Elias Ekeflo  Team Skogsåkarna   
B Robert Johnson MK Ramunder  Volvo 940   2020-07-08   
Björn Strelin  MK Ramunder   
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 5
C Magnus Karlsson Ydre MK  Volvo 240  2020-08-04   
Klas Karlsson   Ydre MK   
C Anton Måhagen Åtvidabergs MK  Volvo 940  2020-08-04   
Ingen klubb   
C Ronny Adolfsson Finspångs MS  Volvo 940  2020-07-20   
Andreas Bjernman  Ingen klubb   
C Gustaf Wiman V Östergötlands MK  Volvo 940  2020-07-15   
Herman Borring  V Östergötlands MK   
C Mats Jorhammar Finspångs MS  Volvo 850  2020-07-04   
Cilla Jorhammar  Finspångs MS  Mlimits motorsportprodukter
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit)         Antal anmälda : 8
B Christoffer Olofsson Åtvidabergs MK  Opel Calibra  2020-08-05   
   
A Mikael Johansson Åtvidabergs MK  VW Golf 4  2020-07-14   
Conny Johansson  Åtvidabergs MK   
B Mattias Lindqvist Oskarshamns RRC  Volvo S60  2020-07-11   
Linus Lindqvist   Oskarshamns RRC   
B Jimmy Eldh Östgöta BSF  Ford Escort  2020-07-04   
Stefan Eldh  Östgöta BSF   
A Jimmy Johansson Åtvidabergs MK  VW Golf  2020-07-03   
Christoffer Johansson  Åtvidabergs MK   
B Christian Kleen Östergyllen RC  Volvo 244  2020-07-03   
Sara Ohlsson  SMK Motala Bil   
B Örjan Dagh Östgöta BSF  VW Golf 2  2020-06-27   
Lennart Jonsson  Östgöta BSF   
A Andreas Norström Linköpings MS  Opel Astra  2020-06-25   
Petri Fors  Linköpings MS   
Klass 8 - C-förare Grupp E         Antal anmälda : 9
C Dan Brewitz Tibro MK  Volvo 940  2020-08-03   
Daniel Holst  Tibro MK  Daniel Holst 
C Lars Johansson Åtvidabergs MK  Volvo 244  2020-07-28   
Patrick Sørensen     
C Paul Roos Åtvidabergs MK  Volvo 240  2020-07-28   
Patrick Sørensen   Åtvidabergs MK   
C Erik Larsson V Östergötlands MK  VW Golf  2020-07-27   
   
C Anders Johansson Mariestads MS  Volvo 740  2020-07-19   
Jan-Olof Pettersson  Götene MK   
C Rickard Persson SMK Vingåker  Volvo 940  2020-07-15   
Göran Persson  SMK Vingåker   
C Jennyh Persson SMK Nyköping  VW Golf mk3  2020-07-14   
Lisa Jonasson  Filipstads MC   
C Jonas Berneros Silverdalens MSK  VW Golf 4  2020-07-12   
Jimmy Berneros  Silverdalens MSK   
C Urban Andersson Östergyllen RC  Opel Astra  2020-06-25   
Simon Sundeborn  Ydre MK