Anmälningslista - rally


Åtvidabergs MK    Falerumsbacken    2020-08-15

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 0
Klass 1 - Ungdomsrally 5
Klass 2 - A-förare 2 WD 8
Klass 3 - B-förare 2 WD 13
Klass 4 - C-förare 2 WD 8
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 4
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 8
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit) 8
Klass 8 - C-förare Grupp E 7
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K -1975 21
Klass 10 - A, B, C-förare Appendix K 1976-1990 (ej 4 WD) 15
Klass 11 - 4 WD 3


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 100
 

  Fkl    Förare / Kartläsare                                           Klubb                                                                 Bil / Anmälare                                                   Anm.datum



Klass 1 - Ungdomsrally         Antal anmälda : 5
U Sanna Larsson SMK Vingåker  Volvo 940  2020-07-19   
Mikael Larsson  SMK Vingåker  Mikael Larsson 
U Alexander Hjelm Åtvidabergs MK  Volvo 940  2020-07-12   
Christian Pettersson  Åtvidabergs MK   
U Christoffer Hjelm Åtvidabergs MK  Volvo 940  2020-07-08   
Annika Hjelm  Åtvidabergs MK   
U Wilmer Jonsson V Östergötlands MK  Volvo 940  2020-06-23   
Lars Jonsson  V Östergötlands MK   
U Frederik Svensson Ydre MK  Opel Astra  2020-06-10   
Björn Svensson  Ydre MK   
Klass 2 - A-förare 2 WD         Antal anmälda : 8
A Bengt-inge Blom Offerdals Motor Klubb  BMW 325  2020-07-05   
Jimmy Blom  Offerdals Motor Klubb   
A Andreas Wilke Tjust MK  Ford Escort   2020-07-02   
   
A Patrik Olsson Norrköpings MK  Volvo 940  2020-06-26   
Örjan Dankemeier  Östgöta BSF   
A Michael Nilsson Åtvidabergs MK  Ford Escort  2020-06-22   
Amanda Nilsson  Linköpings MS   
A Jimmy Joge Finspångs MS  Volvo 940  2020-06-22   
Per Pettersson     
A Mats Moberg Östergyllen RC  Opel Ascona   2020-06-16   
Thorbjörn Olofsson   Östergyllen RC  KISA EL-BYRÅ ELON 
A Peter Hålling Norrköpings MK  Opel Ascona B  2020-06-15   
Björn Svensson  Östgöta BSF   
A Magnus Karlsson Norrköpings MK  SAAB 9-3  2020-06-08   
  RAMUDDEN 
Klass 3 - B-förare 2 WD         Antal anmälda : 13
B Albin Ählman SMK Valdemarsvik  Volvo 242  2020-07-05   
   
B Freddie Gustavsson SMK Valdemarsvik  Volvo 244  2020-07-05   
   
B Fredrik Bergman Linköpings MS  Volvo 940 16v  2020-07-05   
   
B Emil Johansson V Östergötlands MK  Volvo 940  2020-07-04   
Andreas Andersson  V Östergötlands MK   
B Joakim Wiberg Linköpings MS  Volvo 940 16v  2020-07-02   
   
B Andreas Elfver Gränna MK  Volvo 240  2020-06-27   
Lars Elfver  Gränna MK   
B Joakim Larsson Norrköpings MK  VW Golf  2020-06-27   
Fredrik Nilsson     
B Mattias Brindmark Åtvidabergs MK  Volvo 242  2020-06-25   
Peter Måhagen  Åtvidabergs MK   
B Claes Gustafsson Gränna MK  Volvo 242  2020-06-15   
Johan Davidsson     
B Mikael Blomqvist Östgöta BSF  Volvo 940  2020-06-14   
Jan Magne Steinsgard  Östgöta BSF   
B Mattias Fransson Östergyllen RC  Volvo 940  2020-06-08   
   
B Lennart Gerths Tjust MK  Volvo 242 16V  2020-06-08   
Oskar Gerths  Tjust MK   
B Jonas Rydell Östergyllen RC  Volvo 940  2020-06-08   
Anders Pettersson  MSK Kvarnvingarna   
Klass 4 - C-förare 2 WD         Antal anmälda : 8
C Joakim Wallin MK Ramunder  Opel Ascona B  2020-07-06   
Jimmy Wallin  MK Ramunder   
C Magnus Grahn Höglandets MS  Ford Fiesta  2020-06-30   
Claes Örnskog      
C Jörgen Torlamb Tjust MK  Opel Ascona  2020-06-27   
Isac Torlamb  Tjust MK   
C Patrik Holmberg Åtvidabergs MK  Opel Ascona B  2020-06-19   
Filip Holmberg  Åtvidabergs MK   
C Dennis Lundh V Östergötlands MK  Volvo 940  2020-06-17   
Oscar Gustafsson  SMK Motala Bil   
C Fredric Larsson Norrköpings MK  Volvo 940  2020-06-11   
   
C Benny Johansson Tjust MK  Ford Escort  2020-06-08   
Pär Svensson  Tjust MK   
C Dan Jonsson Team Skogsåkarna  Volvo 940  2020-06-06   
Tim Månsson  Team Skogsåkarna   
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 4
A Niklas Ledin MK Kopparberg  SAAB 900 v6  2020-07-18   
Therese Ledin  MK Kopparberg  MAXSPORT TIRES SWEDEN 
B Robert Johnson MK Ramunder  Volvo 940   2020-06-26   
Björn Strelin  MK Ramunder   
B Christian Pettersson Åtvidabergs MK  Volvo 940  2020-06-12   
Rebecka Axelsson      
B Daniel Levinssson Tidaholms MK  Volvo 940  2020-06-09   
Fredrik Gustavsson  Kullings MS   
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 8
C Christer Pettersson Munkfors MC  Volvo 244  2020-07-17   
   
C Per Nilsson Munkfors MC  Volvo 240  2020-07-16   
   
C Gustaf Wiman V Östergötlands MK  Volvo 940  2020-07-15   
Herman Borring  V Östergötlands MK   
C Magnus Karlsson Ydre MK  Volvo 244  2020-07-11   
Klas Karlsson  Ydre MK   
C Stefan Andersson SMK Trollhättan  Volvo 940  2020-07-02   
Göran Tell  SMK Trollhättan   
C Lennart Söderqvist MK Trophy  Volvo 940  2020-07-01   
Pierre Ellison  Säffle MC   
C Anton Måhagen Åtvidabergs MK  Volvo 940  2020-06-16   
   
C Ronny Adolfsson Finspångs MS  Volvo 940  2020-06-08   
Malin Karlsvärd  Finspångs MS   
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit)         Antal anmälda : 8
B Mattias Lindqvist Oskarshamns RRC  Volvo S60  2020-07-11   
Linus Lindqvist   Oskarshamns RRC   
B Jimmy Eldh Östgöta BSF  Ford Escort  2020-07-04   
Stefan Eldh  Östgöta BSF   
B Lars Rosén SMK Vingåker  VW Golf 3  2020-07-01   
Susanne Rosén  SMK Vingåker   
B Örjan Dagh Östgöta BSF  VW Golf 2  2020-06-14   
Lennart Jonsson  Östgöta BSF   
B Christoffer Olofsson Åtvidabergs MK  Opel Calibra  2020-06-12   
Jimmy Svensson  Åtvidabergs MK   
B Alexander Broberg SMK Nyköping  Volvo S60  2020-06-10   
Rickard Broberg    Maxsport Tires Sweden
A Andreas Norström Linköpings MS  Opel Astra  2020-06-09   
Sofia Johansson  Åtvidabergs MK   
A Jimmy Johansson Åtvidabergs MK  VW Golf  2020-06-08   
Ein Olofsson  Åtvidabergs MK   
Klass 8 - C-förare Grupp E         Antal anmälda : 7
C Rickard Persson SMK Vingåker  Volvo 940  2020-07-15   
Göran Persson  SMK Vingåker   
C Paul Roos Åtvidabergs MK  Volvo 240  2020-07-09   
Lars Johansson  Åtvidabergs MK  Paul Roos 
C Kennet Hallin MK Ramunder  Ford escort   2020-06-30   
   
C Conny Johansson Åtvidabergs MK  VW Golf 4  2020-06-28   
Mikael Johansson  Åtvidabergs MK   
C Viktor Nilsson Åtvidabergs MK  VW New Beetle  2020-06-24   
Sabina Nilsson  Åtvidabergs MK   
C Jonas Berneros Silverdalens MSK  VW Golf 4  2020-06-10   
Amelia Ragnar  Silverdalens MSK   
C Conny Eriksson Gullabo RC  Opel Ascona B  2020-06-10   
Birgitta Eriksson  Gullabo RC   
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K -1975         Antal anmälda : 21
A Stefan Helin Tibro MK  Opel Ascona A  2020-07-11   
Lucas Helin  Tibro MK  HELINS MOTORSPORT 
C Urban Westerström Eksjö Folkraceklubb  Volvo 164  2020-07-11   
Mattias Didrik  Eksjö Folkraceklubb   
A Håkan Lidebjer V Östergötlands MK  BMW 2002 Ti  2020-07-08   
Sissela Lidebjer  V Östergötlands MK   
A Jonas Larsson SMK Vingåker  Volvo 142  2020-07-06   
Nils Larsson  SMK Vingåker   
A Per-Erik Sköldin SMK Vingåker  Volvo Amazon  2020-07-06   
Kristina Sköldin  SMK Vingåker   
A Karl-bertil Ling Kolsva MS  Ford Falcon Futura Sprint  2020-07-03   
Jan Nilsson  Kolsva MS   
C Jack staffan Anderson Finspångs MS  Ford Escort M1 RS 1600  2020-07-02   
Gustav Alm  Ingen klubb   
A Tomas Damm MK Kinda  Volvo 142  2020-07-02   
Tomas Kasselstrand  MK Kinda   
A Tomas Ebegård KAK Motorsport (V)  Porsche 911 rs  2020-06-30   
Hasse Pettersson  SMK Nyköping   
A Jocke Johnson MK Ramunder  Opel Ascona A  2020-06-26   
Tomas Tholander  Åtvidabergs MK   
A Jan o Gustavsson Östgöta BSF  Ford Escort MK1  2020-06-25   
Per Wittek  Östgöta BSF   
B Andreas Asklöf Åtvidabergs MK  SAAB 96V4  2020-06-23   
   
A Ingemar Bodin Hamre MK  Opel Kadett GT/E  2020-06-21   
Jan-olof Hedström  Hamre MK  Bevelko Historic rallt team Sweden
C Christer Asklöf Åtvidabergs MK  SAAB 96 V4  2020-06-20   
   
B Anders Malm Ydre MK  Opel Ascona a  2020-06-19   
Anders Andersson  V Östergötlands MK   
B Sven-erick Fröling V Östergötlands MK  Volvo 142  2020-06-18   
Eric Tinnerholm  SMK Motala Bil   
B Ola Eklund Västerås MS  Volvo PV 544  2020-06-18   
Marcus Jäder  Västerås MS  CARFIX RALLY TEAM 
B Krister Hernström Finspångs MS  Volvo Ámazon  2020-06-17   
Ingvar Eklöf  Finspångs MS   
B Jan Edlund Tidaholms MK  Volvo 142  2020-06-16   
Christina Thorén  Tidaholms MK   
B Ove Jonsson Tjust MK  SAAB 96 V4  2020-06-07   
Lisa Hoff  Tjust MK   
C Fredrik Svensson Ydre MK  Volvo 142  2020-06-07   
Amanda Rocklöv  Ingen klubb   
Klass 10 - A, B, C-förare Appendix K 1976-1990 (ej 4 WD)         Antal anmälda : 15
A Bror Danielsson Årjängs MK  Ford MK 2  2020-07-22   
Bror Danielsson  Årjängs MK   
C John arild Nilsen Åmåls MK  Ford Escort RS2000  2020-07-22   
   
A Arne Bäckström Haninge MK  Opel Kadett GSI  2020-07-02   
Björn Wessel  Carlstad Rally Club   
A Gunnar Rantzow KAK/S Motorsport  Ford Escort  2020-06-30   
Arne Stangnell sten     
C Tommy Karlsson SMK Trollhättan  SAAB 99 EMS 16V  2020-06-29   
Urban Bohlin  SMK Trollhättan   
A Lars-göran Olsson V Östergötlands MK  Volvo 240  2020-06-23   
Mats Carlsson  V Östergötlands MK   
A Ruben Davidsson V Östergötlands MK  Volvo 240  2020-06-17   
Göran Kaldenberg  V Östergötlands MK   
A Anders Söderberg Botkyrka MK  Opel Kadett GSI  2020-06-16   
Lotta Strand  SMK Valdemarsvik   
A Janne Blom Finspångs MS  Volvo 240  2020-06-15   
Stig Bergqvist  Finspångs MS   
A Morgan Olsson Vimmerby MS  Volvo 240  2020-06-10   
Maya Ryen  Vimmerby MS   
A Sten Bondesson Gullabo RC  Opel Ascona  2020-06-09   
Per Bondesson  Gullabo RC   
A Peter Johansson Vännäs MK  Volvo 240  2020-06-09   
Pontus Hulting  SMK Nyköping   
A Mats Lundholm Tjust MK  Volvo 240  2020-06-09   
   
C Anders Brommesson Åtvidabergs MK  Opel Ascona B  2020-06-06   
Michael Johansson  Åtvidabergs MK   
A Leif Sörensson Tjust MK  Opel Ascona B  2020-06-06   
   
Klass 11 - 4 WD         Antal anmälda : 3
A Åke Kjellgren Gränna MK  Mitsubishi EVO 7  2020-06-26   
Tobias Pettersson  Gränna MK   
A Andreas Pettersson Norrköpings MK  Mitsubishi Evo6  2020-06-26   
Stefan Kemle     
B Urban Andersson Stenungsunds MS  Mitsubishi Evo  2020-06-23   
Christer Andersson  Stenungsunds MS  Bucklakungen AB