Anmälningslista - rally


Linköpings MS    Sviestadsträffen    2020-05-01

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 0
Klass 1 - Ungdomsrally 1
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K - 1975 1
Klass 10 - A, B, C-förare Appendix K 1976-1990 (ej 4WD) 0
Klass 11 - 4 WD 0
Klass 2 - A-förare 2 WD 0
Klass 3 - B-förare 2 WD 2
Klass 4 - C-förare 2 WD 1
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 1
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 1
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit) 4
Klass 8 - C-förare Grupp E 3


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 14
 

  Fkl    Förare / Kartläsare                                           Klubb                                                                 Bil / Anmälare                                                   Anm.datum

Klass 1 - Ungdomsrally         Antal anmälda : 1
U Sebastinan Jahnson Gnesta MK  VW Golf  2020-03-18   
Åke Jahnson  Gnesta MK   
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K - 1975         Antal anmälda : 1
C Fredrik Svensson Ydre MK  Volvo 142  2020-02-17   
   
Klass 3 - B-förare 2 WD         Antal anmälda : 2
B Jonas Rydell Östergyllen RC  Volvo 940  2020-03-14   
-anders -pettersson  MSK Kvarnvingarna   
B Mattias Fransson Östergyllen RC  Volvo 940  2020-02-29   
   
Klass 4 - C-förare 2 WD         Antal anmälda : 1
C Dan Jonsson Team Skogsåkarna  Volvo 940  2020-03-13   
Tim Månsson  Team Skogsåkarna   
Klass 5 - A, B-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 1
B Johnny Ekeflo Team Skogsåkarna  Peugeot 206 Gti  2020-03-23   
Lucas Ekeflo  Team Skogsåkarna   
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B         Antal anmälda : 1
C Ronny Adolfsson Finspångs MS  Volvo 940  2020-02-26   
Malin Karlsvärd  Finspångs MS   
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit)         Antal anmälda : 4
A Leif Fredriksson Katrineholms MK  VW Golf GT  2020-03-30   
-moa -swärdh   Katrineholms MK   
A Jimmy Johansson Åtvidabergs MK  VW Golf  2020-03-20   
Ein Olofsson  Åtvidabergs MK   
A Andreas Norström Linköpings MS  Opel Astra  2020-03-10   
Petri Fors  Ingen klubb   
B Jimmy Eldh Östgöta BSF  Ford Escort  2020-03-03   
Stefan Eldh  Östgöta BSF   
Klass 8 - C-förare Grupp E         Antal anmälda : 3
C Urban Andersson Östergyllen RC  Opel Astra  2020-03-02   
Simon Sundeborn  Ydre MK   
C Paul Roos Åtvidabergs MK  Volvo 240  2020-02-26   
Patrick Sörensen   Åtvidabergs MK  Paul Roos  
C Tobias Petrini Östgöta BSF  Audi A3  2020-02-22   
Ingen klubb