Anmälningslista - rally


Gotlands MF BK    JR MOTORSPORTPOKALEN    2018-09-29

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 0
Klass D : Debutant 0
Klass U : Ungdomsrally 0
Klass 12 : A, B, C-förare 4 WD 0
Klass 1 : A, B-förare Grupp E 1
Klass 2 : C-förare Grupp E 2
Klass 3 : A, B-förare Grupp F 1300 Rallycup Grp. N < 1400 0
Klass 4 : C-förare Grupp F 1300 Rallycup Grp. N < 1400 4
Klass 5 : A, B, C-förare Appendix K Upp till -1975 1
Klass 6 : A, B, C-förare Appendix K 1976-1990. Ej 4 WD. 0
Klass 7 : A, B, C-förare Max 74 enligt bilsport-rallycups regler 0
Klass 8 : A, B, C-förare Grupp H Classic 2
Klass 9 : A-förare 2 WD 2
Klass 10 : B-förare 2 WD 2
Klass 11 : C-förare 2 WD 4


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 18






Fkl Förare Klubb Bil Anm.datum
Kartläsare Klubb Anmälare
Klass 1 : A, B-förare Grupp E   Antal : 1  
 
B Magnus Nyberg Gotlands MF BK  Honda Civic  2018-08-11 
Jonathan Nyberg pettersson  Gotlands MF BK   
 
Klass 2 : C-förare Grupp E   Antal : 2  
 
C Mikael Martis Gotlands MF BK  Volvo 940  2018-08-12 
Peter Wiman  Gotlands MF BK   
C Hans Åkerström Jämtlands MK  SAAB 99  2018-07-18 
Per Nauman  Jämtlands MK   
 
Klass 4 : C-förare Grupp F 1300 Rallycup Grp. N < 1400   Antal : 4  
 
C Jonas Gustavsson Hässleholms MK  Volvo 240  2018-08-14 
Ulf Olsson  MK Falcon   
C Simon Bolsgård Skillingaryds MK  Volvo 940  2018-08-11 
Frida Lindström  Skillingaryds MK  Plombo motor
C Michael Johansson MK Gutarna  Volvo 940  2018-08-06 
Fredrik Pettersson  Rosendals MK   
C Ted Malm Arlövs MC  Volvo 240 VOC  2018-07-29 
Katharina Malm  Arlövs MC  Lundells Motorsport
 
Klass 5 : A, B, C-förare Appendix K Upp till -1975   Antal : 1  
 
A Jonas Nelson Silverdalens MSK  Opel Ascona A  2018-08-05 
Anders Holm  Grimslövs MS   
 
Klass 8 : A, B, C-förare Grupp H Classic   Antal : 2  
 
A Karl-erik Forsman Botkyrka MK  Opel Manta B  2018-08-08 
Emma Lindström  Skillingaryds MK   
B Andreas Sjöström Nybro AC  Volvo 242  2018-07-30 
Kenny Sjöström  Nybro AC   
 
Klass 9 : A-förare 2 WD   Antal : 2  
 
A Martin Nilsson Gotlands MF BK  Volvo 240  2018-08-12 
Malin Lindström  SMK Hörby  Stefans Däckservice Hörby 
A David Lindström Skillingaryds MK  Volvo 940  2018-07-25 
Jessica Svensson  Skillingaryds MK  Plombo Motor 
 
Klass 10 : B-förare 2 WD   Antal : 2  
 
B Victor Liljesson Linköpings MS  Ford Fiesta R2  2018-08-14 
Mimmie Karén    Appelskogs Bil AB
B Jimmie Cederqvist Gotlands MF BK  Ford Fiesta st  2018-07-28 
Hans Sjödahl  Södra Sunnerbos MK   
 
Klass 11 : C-förare 2 WD   Antal : 4  
 
C Joakim Klasson Rosendals MK  Volvo 940  2018-08-09 
Fredrik Andersen   Haninge MK   
C Jesper Stuxgren MK Gutarna  Ford Fiesta ST  2018-08-05 
Kent Stuxgren  MK Gutarna   
C Tom Eriksson Gotlands MF BK  Volvo 940  2018-07-27 
Mats Eriksson  Gotlands MF BK   
C Kjell Stegefors Nybro AC  Volvo 242  2018-07-16 
Ingen klubb