Anmälningslista - rally


Norrköpings MK    Ramudden - sprinten    2018-06-06

Anmälningslista



Tävlingsklass Antal
Föråkare 1
Klass 1 - Ungdomsrally 0
Klass 8 - C-förare Grupp E 3
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit) 1
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F o R1A, B 2
Klass 5 - A, B-förare Grp F, VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400 o R1 3
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K 3
Klass 4 - C-förare 2 WD 2
Klass 3 - B-förare 2 WD 6
Klass 2 - A-förare 2 WD 4
Klass 10 - 4 WD 2


Totalt antal anmälda (föråkare + deb. EJ inräknade) : 26





Fkl Förare Klubb Bil Anm.datum
Kartläsare Klubb Anmälare
Föråkare   Antal : 1  
 
B Anders Bengtsson Finspångs MS  Opel Ascona B  2018-05-15 
Reine Larsson    Bröderna Stighs Åkeri AB 
 
Klass 8 - C-förare Grupp E   Antal : 3  
 
C Tobias Petrini Östgöta BSF  Audi A3  2018-05-20 
Fredrik Ban  Ingen klubb  Tjällmo Profil & Reklam
C Kenneth König Katrineholms MK  Ford escort  2018-05-12 
   
C Jimmy Carlson Östgöta BSF  Suzuki Swift  2018-05-03 
Vet Inte     
 
Klass 7 - A, B-förare Grupp E (Elit)   Antal : 1  
 
B Pär-Olof Lundin Katrineholms MK  VW Golf 2  2018-05-04 
   
 
Klass 6 - C-förare VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F o R1A, B   Antal : 2  
 
C Lasse Eriksson Hallsbergs MK  Volvo 940  2018-05-20 
Stig Bergkvist  Finspångs MS   
C Caroline Lindqvist SMK Nyköping  Volvo 940  2018-05-20 
Mikael Sunesson  SMK Nyköping   
 
Klass 5 - A, B-förare Grp F, VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400 o R1   Antal : 3  
 
B Mattias Lindqvist Oskarshamns RRC  Volvo 940  2018-05-15 
Linus Lindqvist   Oskarshamns RRC   
B Hans Johansson SMK Valdemarsvik  Volvo 940  2018-05-14 
Magnus Lindwall  SMK Valdemarsvik   
A Stig König SMK Vingåker  SAAB 900  2018-05-11 
Peo König  SMK Vingåker   
 
Klass 9 - A, B, C-förare Appendix K   Antal : 3  
 
C Alexander Alexandersson Vimmerby MS  Opel Ascona A  2018-05-21 
Jonas Frejd  Vimmerby MS  JF Autodelar & Polyform.se 
A Jörgen Jansson Botkyrka MK  Opel Ascona B  2018-05-15 
Kent Gonner  Fagersta MK   
A Mats Lindwall SMK Valdemarsvik  Volvo 240  2018-05-15 
Jon Magnusson  SMK Linde   
 
Klass 4 - C-förare 2 WD   Antal : 2  
 
C Kaj Larsen SMK Märsta  Volvo 242  2018-05-17 
Thomas Jonsson  SMK Märsta   
C Johan Fast Toarps MK  BMW 325  2018-05-15 
Anton Jansson   Kinds MK  Ramudden.se 
 
Klass 3 - B-förare 2 WD   Antal : 6  
 
B Albin Ählman SMK Valdemarsvik  Volvo 240  2018-05-20 
   
B Niklas Solenö Katrineholms MK  Suzuki Ignis super 1600  2018-05-16 
Fanny Eklöf  Katrineholms MK   
B Fredrik Karlander Toarps MK  Volvo 940  2018-05-15 
Mikael Bielinski  Kinds MK  ramudden.se 
B Magnus Karlsson Norrköpings MK  Saab 9-3  2018-05-14 
-jonas -gunnarsson     
B Oscar Johansson SMK Nyköping  Volvo 940  2018-05-13 
Alexandra Idén    OPUSBILPROVNING.SE
B Fredrik Bergman Linköpings MS  Volvo 940  2018-05-11 
Sofia Johnson  Linköpings MS   
 
Klass 2 - A-förare 2 WD   Antal : 4  
 
A Daniel Wall MSK Kvarnvingarna  Volvo 240  2018-05-20 
   
A Magnus Johansson Östgöta BSF  Volvo 240  2018-05-20 
Andreas Johansson  Östgöta BSF   
A Peter Fredriksson Norrköpings MK  Renault Clio Sport  2018-05-18 
Mikael Andersson  Norrköpings MK   
A Tobias Carneling Katrineholms MK  Seat Ibiza  2018-05-15 
Bengt Andersson  Katrineholms MK   
 
Klass 10 - 4 WD   Antal : 2  
 
B Jonny Karlsson Östgöta BSF  Mitsubishi Evo 6  2018-05-13 
Eva Ringqvist  Östgöta BSF   
A Andreas Pettersson Norrköpings MK  Mitsubishi Evo  2018-05-06 
Tobias Olsson  Norrköpings MK